Yngve Ekström Gracell Gemla Möbler

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Gracell", stolar, 8 st, Gemla Möblfabrik, omkring 1900-talets mitt, stomme av bok, kläddsel i konstläder, genombruten ryggbricka, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, fläckar, en stol med reva i klädsel, vissa instabila

899953

2021-04-06