Fickur 14K Schweiz 1920-tal
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 500 SEK
FICKUR, 14K, Schweiz, 1920-tal, manuellt urverk, ankargång, rödguld, mineralglas, inre lock 14K, serie nr. 83475, diam ca 50.5 mm, vikt ca 82.0 g
Åldersrelaterat slitage. Monogramgravyr. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
900008
2021-04-25