Fickur 3 st 1800-tal

Fickur 3 st 1800-tal
Fickur 3 st 1800-tal
Fickur 3 st 1800-tal
Fickur 3 st 1800-tal
Fickur 3 st 1800-tal
Fickur 3 st 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FICKUR, 3 st, 1800-tal, uppdrag med nyckel, spindelgång, det mindre uret med stiftankargång, nickel/ silver, diam 50-67 mm, klockkedjor och nycklar för uppdrag medföljer

Signerade Wallerius samt John Ward. Ett ur osignerat.

Åldersrelaterat slitage. Skador. Bucklor. Ej kompletta delar. Ej funktionstestade. SAV garanterar ej funktionen.

900011

2021-04-25