Golvur rokokostil

Golvur rokokostil
Golvur rokokostil
Golvur rokokostil
Golvur rokokostil
Golvur rokokostil
Golvur rokokostil

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FRITZ DINNETZ, golvur, rokokostil, Vänersborg, omkring 1900-talets mitt, hanverkmässigt tillverkat, signerat, målat och bronserat, med ett 1800-tals urverk, bredd 59 cm, höjd 205 cm, lod och pendel medföljer.

Bruksslitage, färgbortfall, sprickor.

900025

2021-04-12