Edvard Hagman, vägglampa
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EDVARD HAGMAN, vägglampa i form av solrosblomma, 1900-talets mitt, stomme i mässing, EHAB (Edvard Hagman AB, Norrköpings lampfabrik), höjd ca 38 cm bredd 36 cm.
Smärre bruks och åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.
900026
2021-04-07