Edvard Hagman, vägglampa

Edvard Hagman, vägglampa
Edvard Hagman, vägglampa
Edvard Hagman, vägglampa
Edvard Hagman, vägglampa

Klubbat för:

6 000 SEK

2 000 SEK

EDVARD HAGMAN, vägglampa i form av solrosblomma, 1900-talets mitt, stomme i mässing, EHAB (Edvard Hagman AB, Norrköpings lampfabrik), höjd ca 38 cm bredd 36 cm.

Smärre bruks och åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.

900026

2021-04-07