Flickdocka

Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka
Flickdocka

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

FLICKDOCKA tysk tillverkning, trol 1800-talets slut, märkt "Made in Germany C 4", huvud av biskviporslin, insatta blå blundögon med ögonfransar, öppen mun med tre tänder, ledad kropp av trä och massa, längd ca 50 cm

un underarm samt händer med skador, ögonfransar med skador/slitage

900037

2021-04-05