Ring 18K

Ring 18K
Ring 18K
Ring 18K
Ring 18K
Ring 18K
Ring 18K

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RING, 18K, John Pettersson, Stockholm, 1968, band med briljanter ca 0.58 ct, genombrutet gallerverk, stl ca 18 1/4+ jmfr 57.5, vikt ca 3.3 g

Mitt sten med nagg på gördel. Skena med slitage. Troligen sträckt. Karatangivelse enligt gravyr.

900128

2021-04-25