Lockurnor ett par Kina 1900-tal
Klubbat för:
800 SEK
800 SEK
LOCKURNOR, ett par, Kina, 1900-tal, glaserat gods, dekor i famille rose färger med figurscen samt rik dekor med fåglar, fjärilar, pioner mm, förgyllda detaljer, höjd ca 26 cm inkl lockknopp
Tillverkningsdefekter förkommer. Förgyllning med lätt slitage.
900289
2021-04-18