Lockurnor ett par Kina 1900-tal

Klubbat för:

800 SEK

800 SEK

LOCKURNOR, ett par, Kina, 1900-tal, glaserat gods, dekor i famille rose färger med figurscen samt rik dekor med fåglar, fjärilar, pioner mm, förgyllda detaljer, höjd ca 26 cm inkl lockknopp

Tillverkningsdefekter förkommer. Förgyllning med lätt slitage.

900289

2021-04-18