Fat Kina 1900-tal
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
800 SEK
Kuvaus
FAT, porslin, Kina, 1900-tal, rik dekor i famille rose med figurscener samt kinesiska fasaner, pioner, skriftrullar mm, förgyllda detaljer, diam ca 35 cm
Kuntoraportti
Tillverkningsmistor i glayren förekommer.
900290
Päivämäärä:
2021-04-18