Fat Kina 1900-tal

Fat Kina 1900-tal
Fat Kina 1900-tal
Fat Kina 1900-tal
Fat Kina 1900-tal
Fat Kina 1900-tal
Fat Kina 1900-tal

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

800 SEK

Kuvaus

FAT, porslin, Kina, 1900-tal, rik dekor i famille rose med figurscener samt kinesiska fasaner, pioner, skriftrullar mm, förgyllda detaljer, diam ca 35 cm

Kuntoraportti

Tillverkningsmistor i glayren förekommer.

900290

Päivämäärä:

2021-04-18