Spegel med konsolbord Karl Johan

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL MED KONSOLBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerade med mahogny, spegeln med dekor av flankerade pilastrar samt lunettformad kröndekor, konsolboret med infälld stenskiva, spegelns bredd 76 cm, höjd 145 cm, konsolbordets bredd 70 cm, djup 37 cm, höjd 71,5 cm.

Bruksslitage, sprickor, nagg, renoverad och kompletterad spegel, senare glas.

900368

2021-04-17