Ariadne Gustavsberg

Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg
Ariadne Gustavsberg

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURIN, parian, "Ariadne" efter J H Danecker, Gustavsberg, tidigt 1900-tal, tvådelad, längd 34 cm, höjd 43 cm.

Ytsmuts, tillverkningsdefekter, kantnagg samt en avslagen tå.

900372

2021-04-17