Bruno Mathsson Piet Hein "Superellips"
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PIET HEIN och BRUNO MATHSSON, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, MIAB, Sverige, 1988, fanerat med lönn, kromade spännben, märkt med stämpel och etikett, längd 180 cm, bredd 120 cm, höjd 70,5 cm, 2 iläggskivor á 60 cm.
Bruksslitage, fläckar.
900374
2021-04-17