Bruno Mathsson Piet Hein "Superellips"

Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein
Bruno Mathsson Piet Hein

Klubbat för:

7 800 SEK

6 000 SEK

PIET HEIN och BRUNO MATHSSON, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, MIAB, Sverige, 1988, fanerat med lönn, kromade spännben, märkt med stämpel och etikett, längd 180 cm, bredd 120 cm, höjd 70,5 cm, 2 iläggskivor á 60 cm.

Bruksslitage, fläckar.

900374

2021-04-17