Oidentifierad konstnär
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv med ubåten "Springaren", signerad K Öfverbäck, daterad 1937, olja på duk, ca 48x36 cm
HISTORIA:
Springaren sjösattes 1935 och togs ur tjänst 1953
Ingår i temaauktionen Nautica/Technica
900453
2021-04-11