Böcker nautica

Böcker nautica
Böcker nautica
Böcker nautica
Böcker nautica
Böcker nautica
Böcker nautica

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÖCKER, 23 st, nautica, Erik Hägg, Under segel, med illustrationer efter målningar och teckningar av J Hägg, numrerad natinonalupplaga i 4000 ex varav detta är 654, Hans Eklund, Roslagens skutor, 1989, Claes Lindström, Sjöfartens historia, 1951, Jean Randier, Nautiska antikviteter, 1975 mfl titlar

Ingår i temaauktionen Nautica/Technica

Chapman med lösa och tejpade pärmar, veck nagg, fläckar slitgage, variernande skick på övriga böcker ej genomgångna

900489

2021-04-11