Yngve Bäck oljemålning

Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning
Yngve Bäck oljemålning

Klubbat för:

2 300 EUR

Schätzwert

2 000 EUR

Beschreibung

YNGVE BÄCK (1904-1990) "seglats", signerad samt daterad -55, olja på duk, 81x116 cm

Utställningar: Helsingfors konsthall: Prisma 1956-1961, nr 1, Pro Artibus Bäck utställning 1991-92, nr 586/86

Zustandsbeschreibung

900521

2021-04-18