Ljuskrona
Klubbat för:
3 000 SEK
3 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, sent 1900-tal, mässingsstomme behängd med prismor, krönande plym, åtta ljusarmar, korgbotten med avslutande kotteknopp, höjd ca 70 cm, diameter ca 60 cm.
Något smärre slitage, ej funktionstestad belysning.
900569
2021-04-24