Inger Perssson vas och fat
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
INGER PERSSON (född 1936), vas och fat, Rörstrand,1960-tal, chamotte, delvis glaserade, ristad och inpressad dekor, signerade IP Rörstrand Ateljé SWEDEN, vasemns höjd 26, fatets diamater 21 cm
900611
2021-04-09