Inger Perssson vas och fat

Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat
Inger Perssson vas och fat

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

INGER PERSSON (född 1936), vas och fat, Rörstrand,1960-tal, chamotte, delvis glaserade, ristad och inpressad dekor, signerade IP Rörstrand Ateljé SWEDEN, vasemns höjd 26, fatets diamater 21 cm

900611

2021-04-09