Handspegel Heman Bergman gjuteri 1920/30-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
800 SEK
HANSPEGEL, Herman Bergman gjuteri, 1920/30-tal, tenn, reliefdekor av dansös med tofsförsedda band, monogramsignatur CR, diameter 13,5 cm.
Ytslitage efter ålder, anlupen metall samt anlupet glas.
900624
2021-04-17