Arne Jacobsen "Tungan" Fritz Hansen 1986
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Tungan", Fritz Hansen, stol, 1986, modellnummer 3102, blålackerat böjträ, benställning i kromat stål, etikettmärkt, sitthöjd 43 cm.
Modellen formgiven år 1955 för Munkegaardsskolan.
Bruksslitage och repor.
900645
2021-04-17