Arne Jacobsen "Tungan" Fritz Hansen 1986

Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ARNE JACOBSEN, "Tungan", Fritz Hansen, stol, 1986, modellnummer 3102, blålackerat böjträ, benställning i kromat stål, etikettmärkt, sitthöjd 43 cm.

Modellen formgiven år 1955 för Munkegaardsskolan.

Bruksslitage och repor.

900645

2021-04-17