Rysk huggare m1848
Klubbat för:
380 EUR
Utropspris
300 EUR
INFANTERIHUGGARE, M1848, Ryssland, mässingsfästet och tveeggad klinga. Läderklädd balja med droppsko i mässing, klingas längd 48,3 cm. Totallängd ca 66 cm.
Ställvis omfattande slitage, baljan med skador.
900646
2021-04-23