Rysk huggare m1848

Rysk huggare m1848
Rysk huggare m1848
Rysk huggare m1848
Rysk huggare m1848
Rysk huggare m1848
Rysk huggare m1848

Klubbat för:

380 EUR

300 EUR

INFANTERIHUGGARE, M1848, Ryssland, mässingsfästet och tveeggad klinga. Läderklädd balja med droppsko i mässing, klingas längd 48,3 cm. Totallängd ca 66 cm.

Ställvis omfattande slitage, baljan med skador.

900646

2021-04-23