Carl Gustaf Hiort af Ornäs Rialto fåtöljer

Klubbat för:

880 EUR

Utropspris

300 EUR

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtöljer, ett par,
Rialto, tillverkare Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt, teak, läderklädda armstöd, bredd 65 cm, sitthöjd 33 cm, tot. höjd 70 cm

Omfattande skador och hårt slitage, i behov av renovering, dynor saknas.

900865

2021-04-12