Carl Gustaf Hiort af Ornäs Rialto fåtöljer
Klubbat för:
880 EUR
Utropspris
300 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtöljer, ett par,
Rialto, tillverkare Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt, teak, läderklädda armstöd, bredd 65 cm, sitthöjd 33 cm, tot. höjd 70 cm
Omfattande skador och hårt slitage, i behov av renovering, dynor saknas.
900865
2021-04-12