Carl Gustaf Hiort av Ornäs fåtölj

Klubbat för:

400 EUR

Utropspris

200 EUR

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj,
Rialto, tillverkare Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt, mahogny, läderklädda armstöd, bredd 65 cm, sitthöjd 33 cm, total höjd 70 cm

Omfattande skador och hårt slitage, i behov av renovering, dynorna saknas.

900868

2021-04-12