Carl Gustaf Hiort av Ornäs fåtölj
Klubbat för:
400 EUR
Utropspris
200 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj,
Rialto, tillverkare Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt, mahogny, läderklädda armstöd, bredd 65 cm, sitthöjd 33 cm, total höjd 70 cm
Omfattande skador och hårt slitage, i behov av renovering, dynorna saknas.
900868
2021-04-12