Bordslampa Carl Fagerberg
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL FAGERBERG (1878-1948): bordslampfot, i form av sittande kvinna, patinerad brons, monterad på sockel, signerad C. Fagerberg, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd ca 40 cm
Smärre slitage
900993
2021-04-08