Bordslampa Carl Fagerberg

Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL FAGERBERG (1878-1948): bordslampfot, i form av sittande kvinna, patinerad brons, monterad på sockel, signerad C. Fagerberg, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd ca 40 cm

Smärre slitage

900993

2021-04-08