Petter Adolf Sjöberg ljusstakar 1 par

Klubbat för:

13 000 SEK

6 000 SEK

PETTER ADOLF SJÖBERG (verksam 1798-1833), ljusstakar, silver, Stockholm 1807, sengustavianska, fyllda, kolonnformade skaft, fotplatta med nollgaller, på kulfötter, höjd 18-19 cm

Säljes till förmån för Cancerfonden

En ljusmanchett saknas, bucklor, slitage

901036

2021-04-18