Spegel
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, stomme i trä med riklig dekor i pastellage i form av putto med girland, akantusblad, hörnen med målade fleuroner, förgylld, ca 160x114 cm
Bortfall av dekorbitar, bruks och åldersrelaterat slitage
901055
2021-04-12