Klubbat för:
3 400 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
GEVÄR, slaglås, Tower, England, 1800-tal, stämplad, med bajonett stämplad Dawes, gevärets längd ca 140 cm
Zustandsbeschreibung
Delar av mekanimen borta, rostangrepp, bruks och åldersrelaterat slitage
901073
2021-04-12
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner