Carl Malmsten, "Haga", karmstolar och stolar

Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,
Carl Malmsten,

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CARL MALMSTEN, "Haga", karmstolar, 1 par och stolar 1 par, Nordiska Kompaniet 1924, stomme av björk, ryggbrickor med intarsiadekor i mahogny och björk, stoppad sitsar, märkta med metallbricka AB Nordiska Kompaniet 29130 - 18 10 24 respektive 29129 -18 10 24, sitthöjd 45 cm

två skadade stolar medföljer, klädseln med skador, visst slitage

901382

2021-04-18