Johan Gudmundsen-Holmgreen, Läsestunden

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOHAN GUDMUNDSEN-HOLMGREEN (Danmark 1858-1912): Läsestunden, signerad och daterad Gudm.-Holmgreen 1910, olja på duk, 36x46 cm

PROVENIENS
A/s Sagførernes Kunstauktioner, Gammel strand 48, Köpenhamn, katalognr 819

901422

2021-04-18