Helmer Masolle, Blommande trädgård

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HELMER MASOLLE (1884-1969), Blommande trädgård, signerad med dedikation och daterad Till Maud från vän Mas Olle -43, olja på pannå (masonit), 31x41 cm.

I trädgården är Per Hasselbergs bronsskulptur "Grodan" placerad.

901433

2021-04-18