Marc Chagall, färglitografier (3)

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MARC CHAGALL (Frankrike, 1887-1985): "Clown with Flowers, "Self-Portrait with Palette" och "Les Amoureux au Soleil Rouge", färglitografier, tre st, 1963/1960, ur de osignerade upplagorna, bladmått 32x24 cm

LITTERATUR: Mourlot, 399, 282, 285

901464

2021-04-19