Marc Chagall, färglitografier (2)

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

MARC CHAGALL (Frankrike, 1887-1985): The "Antilopa" Passengers och "Nocturne in Vence", färglitografier, två st, 1969/1963, ur de osignerade upplagorna, bladmått 32x24 cm

LITTERATUR: Mourlot, 572, 292

Zustandsbeschreibung

901466

2021-04-19