Pablo Picasso, litografier (2)

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

PABLO PICASSO (Spanien, 1881-1973): "La Pique" och "Les Banderilles". litografier, två st, ur "A los Toros avec Picasso", daterade 6.3.61 i trycket, bladmått 24,5x31,5 cm.

LITTERATUR:
Bloch 1014/1016.
Cramer 113/115
Mourlot 346/349

.

Ej examinerad ur ram. Obetydligt gulnade.

901467

2021-04-18