Servisdela Wexiö guld

Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld
Servisdela Wexiö guld

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARVID EKBERG, "Wexiö Guld" (1887-1939), matservis, 50 dlr, porslin, Gustafsberg, dekor i grönt och guld, bestående av: 11 mat, 10 djupa, 12 efterrätt, 12 fat, bringare, 4 uppläggningsfat

Nagg, missfärgningar, repor förekommer

901500

2021-04-12