Anna Lisa Thomaon vas för Uppsala Ekeby

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

800 SEK

ANNA-LISA THOMSON (1905-1952), vas, Uppsala Ekeby, lergods, grön glasyr, dekor av segelbåtar och solar, stämplad EKEBY 3052, höjd 24 cm

Smärre slitage, mikonagg kan förekomma

901506

2021-04-13