Romersk glas

Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas
Romersk glas

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, Romersk kejsartid glas, ca 0-400 e Kr, höjd ca 11,5 cm

Proveniens: Erik Lindqvist (1920-2004) införda till Sverige på 1960-talet och sedan som gåva och därefter i arv till nuvarande ägarna

Ingår i temaauktionen Grand Tour

Jordfynd

901561

2021-04-25