Tapio Wirkkala Ovalis vas

Tapio Wirkkala Ovalis vas
Tapio Wirkkala Ovalis vas
Tapio Wirkkala Ovalis vas
Tapio Wirkkala Ovalis vas
Tapio Wirkkala Ovalis vas
Tapio Wirkkala Ovalis vas
Tapio Wirkkala Ovalis vas
Tapio Wirkkala Ovalis vas

Klubbat för:

400 EUR

600 EUR

TAPIO WIRKKALA, VAS, "Ovalis" modell 3036, formgiven 1958 Iittala, rött glas, höjd 16 cm, bredd 16 cm.

Obetydligt ytslitage, bottnet med repor

901679

2021-04-18