Nyckelskåp, 1700-talets första hälft
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NYCKELSKÅP, senbarock, Sverige, fanerat med masurbjörk och alrot, dörren med inlagd kompassros, nyckel medföljer, höjd 61,5, 19,5 x 56,5 cm
PROVENIENS: Östgötskt samlarhem
Torrspricka, krönlisten möjligen kompletterad
901729
2021-04-18