Dörrblad, 1800-talets början
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DÖRRBLAD, 1800-talets början, Dalarna, delvis framtagen äldre bemålning, dekor av kurbitsmåleri på ena sidan, fyra fyllningar, järnbeslag, 205 x 87 cm
Slitage, ställvisa skador och lagningar, påmålningar
901889
2021-04-18