Bordsarmatur Kina
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1800-talets slut, cylinderformad, dekor av uppställda ting i emaljfärger och järnoxid, kalligrafi, botten med sigillmärke, höjd exkl. lampmontering ca 29 cm
Slitage, ursprungligen perukstock
901910
2021-04-14