Bordsarmatur Kina

Bordsarmatur Kina
Bordsarmatur Kina
Bordsarmatur Kina
Bordsarmatur Kina
Bordsarmatur Kina
Bordsarmatur Kina
Bordsarmatur Kina
Bordsarmatur Kina

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1800-talets slut, cylinderformad, dekor av uppställda ting i emaljfärger och järnoxid, kalligrafi, botten med sigillmärke, höjd exkl. lampmontering ca 29 cm

Slitage, ursprungligen perukstock

901910

2021-04-14