Dosa, troligen 1700-tal

Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal
Dosa, troligen 1700-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, troligen 1700-tal, silver och pärlemor, dekor och rocaille, hörnen med växtornamentik, insidan folierad, höjd 4,5, 6,5 x 3,5 cm

PROVENIENS: Östgötskt samlarhem

902233

2021-04-18