Käthe Kruse pojkdocka
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KÄTHE KRUSE POJKDOCKA, 1920-tal, helt i formpressat stoppat tyg, målade anletsdrag, tummarna sydda var för sig, femdelad kropp med breda höfter, klädd i hängselbyxor, vit skjorta, längd ca 42 cm
Huvud och kropp delvis med kraftiga skador
902362
2021-04-14