Adamsson schack spel, Skultuna

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

60 000 SEK

BO ÅKE ADAMSSON (f. 1941): Schackspel / pjäser, signerad BoÅke A samt gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden, patinerad och förgylld brons/mässing, höjd: 13-24 cm, litograferad spelplan designad av Adamsson samt märkt i trycket Skultuna Mässings Bruk 1607, 99 x 97 cm

Smärre bruksslitage, spelplan rullad - smärre hanteringsveck

902371

2021-04-18