Tantalus

Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus
Tantalus

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TANTALUS, 1900-talets mitt, England, märkt Betjemanns patent London, ek, glas, försilvrat mässing, glasflaskor med propp och slipad dekor, plakett med inskription "Capt.V.W.Hickson from the officers of all departments R.M.S. Adriatic" Dec 1929" vinetiketter: sherry, brandy, whisky, längd 35, höjd 29 cm

Försilvring med slitage, märken, proppar med smånagg, flaskor med invändig beläggning

902372

2021-04-14